2021 yılı 600 katılım ile sınırlandırılacak

Türkiye'nin uluslararası alanda en değerli sportif markalarından biri olması hedeflenen Gelibolu Orta Mesafe Triatlonu'na bu yıl ulusal ve uluslararası triatlon camiasından rekor ilgi bekleniyor.

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun organizasyonu ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Valiliği, Çanakkale İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü desteğiyle 26-27 Haziran'da gerçekleşecek yarışlar, pandemi koşulları nedeniyle sınırlandırılacak.

Çanakkale Savaşları'nda yer alan ülkeler başta olmak üzere toplam 12 farklı ülkeden katılımın olması beklenen organizasyonda 2021 yılında 600 triatlet yarışacak. Pandemi tehlikesinin tamamen ortadan kalkması halinde yetkililer, önümüzdeki seneden itibaren sınır olmaksızın katılımın 2000 - 3000 arasında olacağını tahmin ettiklerini ifade ediyorlar.

Ülkemizin pandemi konusunda zorlu bir sınav verdiğini bu yüzden riski en aza indirme misyonu ile katılıma sınırlama getirdiklerini hatırlatan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, "Organizasyondan sorumlu ekibimiz, tarihi yarım adadaki tüm önemli noktaların yer aldığı, özel bir parkur hazırlığı yaptılar. Katılım gösterecek yerli ve yabancı bütün triatletleri, bir yarıştan öte unutulmaz bir deneyim bekliyor." dedi.

Image description

Truva Antik Kenti

Doğu ile Batı kültür hazinelerinin kucaklaşarak, antik destanlarla beslenip gerçekliğe ulaştığı, tar [...]
Image description

Kilitbahir Kalesi

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul Boğazı’na Rumeli Hisarı’nı yaptırarak Karadeniz ile Marmara Denizi ara [...]
Image description

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi

Çanakkale DestanıTanıtımMerkezi; Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş kahramanlık hikâyelerinin yaşandı [...]
Image description

Bozcaada

İstanbul'dan yaklaşık 400 km uzaklıktaki Bozcaada'ya ayak bastıktan ve yaklaşık 2000 kişinin yaşadığ [...]