Gelibolu Triatlonu için ilk adım atıldı

Mayıs ayında yapılması planlanan 2022 Gelibolu Triatlonu'nun ilk adımı, dün (24 Şubat) Çanakkale'de gerçekleşen koordinasyon toplantısı ile atıldı.

1915 Çanakkale Köprüsü Gelibolu Triatlonu Uzun Mesafe Türkiye Şampiyonası ve 1915 Çanakkale Köprüsü Gelibolu Standart Mesafe Duatlonu şeklinde yapılacak organizasyon için ilgili taraflar bir araya geldi.

Çanakkale İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda Türkiye Triatlon Federasyonu adına Genel Sekreter Göktürk Yılmaz, Teknik Kurul Üyesi Mert Onaran, Uzman Alper Yıldırım ve Bölgesel Lig Koordinatörü Erhan Durukan hazır bulundu.

Koordinasyon toplantısında ayrıca Çanakkale Vali Yardımcısı Abdullah Köklü, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan'ın yanı sıra Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Çanakkale Belediye Başkanlığı, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı, Çanakkale Liman Başkanlığı, Eceabat Kaymakamlığı, Gelibolu Belediye Başkanlığı yetkilileri de yer aldı.

Gelibolu Triatlonu, 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde tarihi yarımadada yapılacak.

Image description

57. Piyade Alayı Şehitliği

Mimar Nejat Dinçel tarafından tasarlanan 57. Alay Şehitliği ve Anıtı; 12 Aralık 1992 tarihinde Kültü [...]
Image description

Gökçeada

Gökçeada... Eski adıyla İmroz. Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan veTürkiye'nin sahip olduğu adala [...]
Image description

Bozcaada

İstanbul'dan yaklaşık 400 km uzaklıktaki Bozcaada'ya ayak bastıktan ve yaklaşık 2000 kişinin yaşadığ [...]
Image description

Asos Antik Kenti

Çanakkale Ayvacık'ın Behram Köyü'nde yer alan Asos Antik Kenti, tarihi öneminin yanı sıra  [...]