Parkur Haritaları

A. ETKİNLİK ALANI

Resim Başlığı

B. DEĞİŞİM ALANI

Resim Başlığı

C. ORTA MESAFE - ORTA MESAFE BAYRAK YARIŞI

1. ORTA MESAFE YÜZME PARKURU

Resim Başlığı

Orta Mesafe Yarışı Yüzme Parkuru Kabatepe Orman Kampı plajından başlayacaktır.  Parkur 957m’den oluşmaktadır ve saat yönünün tersinde iki tur olarak yüzülecektir. Birinci turu tamamlayan sporcu sudan çıkarak ve zamanlama halısının üzerinden koşarak tekrar suya girer. İkinci turun sonunda değişim alanına doğru koşarak değişim alanına ulaşacaktır. Yüzme çıkış ve değişim alanı arası 600m’dir. Start alanında tuvalet mevcuttur.

2. ORTA MESAFE BİSİKLET PARKURU

Resim Başlığı

Resim Başlığı

Parkur ve Tur Bilgisi:

Orta Mesafe Bisiklet Parkuru Kabatepe İskelesi’ne kurulu olan değişim alanında başlar. Parkur 82km olup tek tur olarak koşulacaktır.  Parkurun tamamı kaliteli asfalttır. İki noktada asfalt kalitesi diğer kısımlara göre bozuktur. İlki Değişim alanı çıkışından sonraki ilk bir kilometrelik kısım, ikinci nokta ise 45km yakınlarında Alçıtepe köyü çevresidir.

Rota Bilgisi:

Değişim alanından çıktıktan sonra sola dönülüp Mimoza yönünde 2km kadar sürülür, buradan sonra 5km’lik Conkbayırı Tırmanışı başlar. Oldukça teknik dönüşler içeren inişten sonra Simülasyon Alanından sola Eceabat yönüne dönülür. Eceabat Çevre Yolundan denize kadar sürülüp sağ Kilitbahir yönüne dönülür. Çanakkale Boğazı’nın eşsiz manzarası eşliğinde tarihi Kilitbahir Kalesi geçildikten 8km sonra Boğazdan ayrılan parkur Behramlı yönüne döner. Burada ikinci tırmanış başlar. Alçıtepe Köyü’nün dışından geçilip Abide yönünde devam edilir. Seddülbahir Köyü geçildikten sonra üçüncü ve son tırmanış başlar. Parkurda toplam 1046m irtifa kazanımı ve 3 tane su istasyonu bulunmaktadır.

Değişim alanına 300m kala bisiklet Penaltı Noktası bulunmaktadır.

3. ORTA MESAFE KOŞU PARKURU

Resim Başlığı

Resim Başlığı

Pakur ve Tur Bilgisi:

Değişim alanından çıkıldıktan sonra sola dönülür. Yolun sağ şeridi takip edilerek Anzak Koyu yönünde koşulur. Parkurda 235m irtifa kazanımı mevcuttur. Orta Mesafe Koşu Parkuru 7km’lik üç turdan oluşmaktadır. Parkurun tamamı kaliteli asfalttır. Parkurda bulunan üç istasyonun birinde sadece su diğer ikisinde su, meyve, sporcu içeceği ve jel bulunacaktır.

D. STANDART MESAFE - STANDART MESAFE BAYRAK YARIŞI

1. STANDART MESAFE YÜZME PARKURU

Resim Başlığı

Parkur ve Tur Bilgisi:

Standart Mesafe Yarışı Yüzme Parkuru, Kabatepe Orman Kampı plajından başlayacaktır. Parkur 750m’den oluşmaktadır ve saat yönünün tersinde iki tur olarak yüzülecektir. Birinci turu tamamlayan sporcu sudan çıkarak ve zamanlama halısının üzerinden koşarak tekrar suya girer. İkinci turun sonunda değişim alanına doğru koşar. Yüzme çıkış ve değişim alanı arası 600m’dir. Start alanında tuvalet mevcuttur.

2. STANDART MESAFE BİSİKLET PARKURU

Resim Başlığı

Resim Başlığı

Parkur ve Tur Bilgisi:

Standart mesafe bisiklet parkuru 10km’lik 4 turdan oluşmaktadır.

Rota Bilgisi:

Değişim alanından çıktıktan sonra sağa dönülür. Yolun sağ şeridi takip edilip Kum Otel yönünde 5km gidilir. Buradan döndükten sonra geri dönülür.

3. STANDART MESAFE KOŞU PARKURU

Resim Başlığı

Resim Başlığı

Parkur ve Tur Bilgisi:

Değişim alanından çıkıldıktan sonra sola dönülür. Yolun sağ şeridi takip edilerek Anzak Koyu yönünde koşulur. Parkurda 110m irtifa kazanımı mevcuttur. Standart mesafe koşu parkuru 5km’lik iki turdan oluşmaktadır. Parkurun tamamı kaliteli asfalttır. Parkurda iki su istasyonu bulunacaktır.