Önemli Bilgiler

YARIŞMA KATEGORİLERİ

KategoriYaşYüzmeBisikletKoşuMesafeler
Elit20+1500m40km10kmStandart Triatlon
Yaş Grubu20+1500m40km10kmStandart Triatlon
Şirket Bayrak18+1500m40km10kmStandart Triatlon
Yaş Grubu20+1915m82km21kmOrta Mesafe Triatlon
Takım Bayrak18+1915m82km21kmOrta Mesafe Triatlon


KAYITLAR

Kayıtlar portal üzerinden gerçekleşecektir. Son kayıt tarihi, 20 Haziran 2021 günü saat 23.59’dur. Sistem belirtilen gün ve saat sonrasında kayıt işlemine kapatılacaktır. Yaş Grubu kategorisi için il kafile onayı aranmayacaktır.

Kit dağıtımı GSB Eceabat Gençlik Konukevi’nde yapılacaktır. (Google haritalar için tıklayınız.)

KAYIT ÜCRETLERİ

Kayıtlar, Türkiye Triatlon Federasyonu Üye Portalı üzerinden yapılacaktır.

Standart Mesafe kayıt ücreti 180 TL

Standart Mesafe Bayrak Yarışı kayıt ücreti 450 TL

Orta Mesafe kayıt ücreti 450 TL

Orta Mesafe Bayrak Yarışı kayıt ücreti 600 TL olarak belirlenmiştir.

Geç kayıt uygulanmayacaktır.

Yarışma, federasyon tarafından iptal edilmediği sürece para iadesi yapılmayacaktır. Kayıt ücretinin kredi kartı ile federasyon resmî web sitesi üzerinden ödeme yapılması gerekmektedir. Ödeme işlemlerinizi profilinizdeki Ödeme İşlemleri menüsünden yönetebilirsiniz. Ödeme ile ilgili hata yaşamanız ya da daha sonra ödeme yapmak istemeniz durumunda bu menüyü kullanmanız gerekir.

ÇİP DAĞITIMI ve KULLANIMI

Zaman çipleri programda belirtilen yer ve saatte dağıtılacaktır. Çipini ve yarış kitini dağıtım süresi içinde alamayan katılımcıların arkadaş ya da antrenörüne mağduriyet yaşamamaları için ilgilinin kimlik fotokopisi ve lisansını ibraz etmesi ve yarışma kiti ve çipini teslim aldığına dair dilekçe vermesi şartı ile verilir. Çiplerin ayak bileğine takılması ve yarışma boyunca çıkarılmaması gerekmektedir.

PARKUR TANITIMI

Resmi parkur tanıtımı yapılmayacaktır.

TEKNİK TOPLANTI

Yarışma teknik toplantısı TTF Youtube sayfasından çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Teknik toplantıya katılım olası değişiklikler hakkında önceden bilgi alınması açısından gereklidir. Organizasyon öncesinde öngörülemeyen ve organizasyonun daha emniyetli yürütülmesi için gerekli olan değişiklikler yarışma komisyonunun görüşü alınarak Organizasyon Komitesi tarafından teknik toplantıda açıklanacaktır. Tüm sporcular teknik toplantıya katılmış olarak kabul edilecektir. Teknik toplantıya katılmamış olanlar değişen her türlü durumu kabul etmiş sayılacaktır.

MALİ HÜKÜMLER

Yaş grupları katılımcılarından kayıt ücreti alınacaktır. Kayıt ücretleri ve harcırahlar ile ilgili açıklama aşağıda belirtilmiştir.

Yaş grubu sporcularına harcırah ödemesi yapılmayacaktır.

ÇİP DAĞITIMI VE KULLANIMI

Zaman çipleri ilgili kategori teknik toplantısı öncesinde dağıtılacaktır. Çipini ve yarış kitini dağıtım süresi içinde alamayan katılımcıların arkadaş ya da antrenörüne mağduriyet yaşamamaları için ilgilinin kimlik fotokopisi ve lisansını ibraz etmesi ve yarışma kiti ve çipini teslim aldığına dair dilekçe vermesi şartı ile verilir. Yarışma kiti ve çipi yarışma sabahı kesinlikle verilmeyecektir. Çiplerin ayak bileğine takılması ve yarışma boyunca çıkarılmaması gerekmektedir. Takım yarışları için takım kaptanı, diğer sporcuların numaralarını teslim alabilir. Ancak sporcuların tamamı yarış günü değişim alanı girişinde tüm istenilen evrakları getirmekle yükümlüdür.

ÖNEMLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Oğuz Aydın / TTF Organizasyon Kurulu Başkanı - 0532 766 77 99
Ümit Akar / Baş Hakem - 0505 294 74 92
Ramazan Saatli / TTF Çanakkale İl Temsilcisi - 0532 335 26 91

YARIŞMA KOMİSYONU

Bülent Çendik / TTF Yönetim Kurulu Üyesi
Oğuz Aydın / TTF Organizasyon Kurulu Başkanı
Ümit Akar / Baş Hakem

İTİRAZLAR

İtiraz işlemleri, Türkiye Triatlon Federasyonu yarışma yönergesine göre yürütülecektir. Sonuçlara itirazların geçici sonuçlar ilan edildikten sonraki 15 dakika içerisinde baş hakeme yapılması gerekmektedir.

İtiraz etme yetkisine sahip olan antrenör, idareci ve sporcu, 200 TL’yi MHK tarafından görevlendirilen başhakeme tutanak karşılığı verir, itiraz sonunda haklı bulunan itirazcıya bu para iade edilir. İtiraz haksız bulunursa TTF’nin ilgili bütçesine aktarılır.

YARIŞMA SONUÇLARI

Yarış resmi olmayan sonuçları alanda ilan edilecek olup, resmî sonuçlar ise yarıştan sonraki pazartesi günü saat 18.00’de Türkiye Triatlon Federasyonu web sayfası, triatlon.org.tr’e yüklenecektir.

BEKLENEN HAVA VE SU DURUMU

Hava Durumu

Ortalama sıcaklık 25C

Ortalama en düşük sıcaklık 28C

Su Sıcaklığı

Beklenen su sıcaklığı 20C

KONAKLAMA BİLGİLERİ