Yalçınkaya: "Yarış, pandemi kurallarına uygun yapılacak"

Türkiye Triatlon Federasyonu ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı'nın işbirliği ile yapılacak Gelibolu Orta Mesafe Triatlonu Türkiye Şampiyonası'nda uygulanacak pandemi tedbirleri açıklandı.

Bu yıl 26-27 Haziran tarihlerinde tarihi alanda gerçekleşecek yarışların, hasas bir dönemde koşulacak olmasına rağmen geçtiğimiz yıllardan daha fazla önem taşıdığına dikkat çeken Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya şunları söyledi: "Gelibolu Triatlonu'nun, bölgenin tarihi öneminden dolayı federasyonumuzun marka yarışlarından biri olarak takvimimizde yer almasına karar verdik. Tüm enerjimizle organizasyonun ulusal ve uluslararası değerine artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz."

Pandeminin başladığı geçen yıldan bu yana birçok yarış yaptıklarını, bu yönüyle şu an Türkiye'deki en tecrübeli spor federasyonlarından biri olduklarını belirten Yalçınkaya alacakları tedbirleri şu şekilde sıraladı: "Organizasyonun brifinin verildiği teknik toplantı yapılmayacak. Federasyonumuzun Youtube kanalından canlı yayın ile teknik detaylar, katılımcılarımızla paylaşılacak. Klasik etkinliğimiz makarna partisini de yapmayacağız. Alana girişte HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü olacak. Yarış alanına sporcu ve görevli harici giriş olmayacak. Yüzme yarışında toplu start verilmeyecek ve değişim alanında daha geniş mesafeler bulunacak."

Bisiklet ve koşuda sosyal mesafeye dikkat edilecek yarışlarda yoğun bir talep öngörülmesine rağmen bu yıl katılıma sınırlama getirilecek. Ayrıca ödül töreni de sosyal mesafeye uygun şekilde sadece genel sıralama için yapılacak.

Image description

Namazgah Tabyası

Kilitbahir Kalesi’ni geçtikten sonra yolun deniz tarafında bulunan 26 adet bonetten oluşan Namazgâh [...]
Image description

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi

Çanakkale DestanıTanıtımMerkezi; Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş kahramanlık hikâyelerinin yaşandı [...]
Image description

Asos Antik Kenti

Çanakkale Ayvacık'ın Behram Köyü'nde yer alan Asos Antik Kenti, tarihi öneminin yanı sıra  [...]
Image description

57. Piyade Alayı Şehitliği

Mimar Nejat Dinçel tarafından tasarlanan 57. Alay Şehitliği ve Anıtı; 12 Aralık 1992 tarihinde Kültü [...]